





Kolejna wycieczka z serii ,,Okolice bliskie i dalekie." Zapraszamy do zapisów - liczba miejsc ograniczona!

WYCIECZKA DO ENERGYLANDII - ZAPRASZAMY!

Zapraszamy!!


Oficjalne wyniki Eliminacji Wojewódzkich OKR w Opolu
https://mdk.opole.pl/aktualnosci/okr-2026-wyniki-eliminacji-wojewodzkich,1223.html

INFORMACJA - WYCIECZKA 28.05

Seria wycieczek ,,Okolice bliskie i dalekie."
Tym razem kierunek: Zamek Czocha -> Tama Leśmiańska -> Zamek Piastów -> Muzeum Miedzi.
Zapraszamy!!


Zapraszamy!!

Koniec sezonu artystycznego nadchodzi wielkimi krokami, a grupa teatralna smART w ramach regeneracji po intensywnych spektaklach pracuje warsztatowo, szlifując podstawowe narzędzia i środki wyrazu aktora na scenie. Zadania na zajęciach skupiają się na budowaniu roli, kreowaniu tzw. okoliczności założonych oraz zwiększeniu komfortu poczucia scenicznego. Przedstawiamy zdjęcia z aktualnej pracy młodzieży, a od przyszłego sezonu wracamy na scenę…. z czymś zupełnie nowym!

W ramach cyklu „Okolice bliskie i dalekie” uczestnicy wycieczki odwiedzili malowniczy Zamek Czocha, podziwiali imponującą Tamę Leśniańską oraz poznali historię hutnictwa podczas zwiedzania Muzeum Miedzi w Legnicy, a także poznali historię miasta. Nie zabrakło uśmiechów, dobrego humoru i pomysłów na kolejną wycieczkę. Zapraszamy do fotorelacji.


Sukcesów ciąg dalszy!
23 maja nasza sekcja taneczna Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu wyruszyła na festiwal Manner Dance w Pankach. Tancerki z zespoły Kanon wróciły z ogromnym sukcesem - wszystkie ich prezentacje znalazły się na podium!
- I MIEJSCE - duet Jagoda Łabuś, Emilia Kruczek
- II MIEJSCE - solo Jagoda Łabuś
- II MIEJSCE - mini formacja Kanon w składzie: Jagoda Łabuś, Emilia Kruczek, Hania Dancewicz
Instruktorem, choreografem jest pani Wiktoria Galas.
Serdecznie gratulujemy dziewczynom profesjonalnych występów i życzymy dalszych sukcesów, bowiem wyruszają niebawem na kolejny Festiwal Tańca!



ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE 71. OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO ZAKOŃCZONE!
W dniach 23-24.05 odbyły się w Opolu Eliminacje Wojewódzkie, które wyłoniły reprezentantów naszego województwa, a przede wszystkim gminy Skarbimierz - Gminnej Biblioteki Publicznej do Eliminacji Ogólnopolskich w Ostrołęce.
Z ogromną radością informujemy, że całe podium zdobyli:
- I MIEJSCE - ZOFIA KRUPA,
- II MIEJSCE - JAKUB CISEK,
- III MIEJSCE - HANNA DOŁHAŃ
Wyżej wymienieni wchodzą w skład Grupy Teatralnej smART, prowadzonej przez panią instruktor Agnieszkę Kubies, toteż gratulujemy Jej oraz Laureatom i jesteśmy niezmiernie dumni z Ich sukcesu. W Jury zasiadali bowiem znani reżyserzy, instruktorzy, specjaliści w dziedzinie Sztuki Słowa, Poezji Śpiewanej oraz Teatru:
Sławomir Kuligowski, Grzegorz Stawiak, Jarosław Wasik.
Konkursowi towarzyszyły rzetelne, profesjonalne omówienia i warsztaty.
16 maja grupa teatralna SmArt Junior odwiedziła Opolski Teatr Lalki i Aktora, gdzie uczestniczyła w warsztatach teatralnych „Czekanie to sztuka”. Zajęcia inspirowane były książką Davida Cali „A ja czekam” oraz ilustracjami Serge’a Blocha. Podczas warsztatów uczestnicy mieli okazję rozwijać swoje umiejętności aktorskie poprzez improwizację, pantomimę i tworzenie scen inspirowanych obrazami z książki. Tematem przewodnim spotkania było „czekanie” - emocje, marzenia i doświadczenia związane z tym ważnym elementem życia. Wyjazd był niezwykle inspirującym doświadczeniem, które pozwoliło uczestnikom spojrzeć na teatr jako formę wyrażania emocji i własnych przeżyć.



