KWADRAT NA STRONĘ

Jest nam bardzo miło poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna w Skarbimierzu ma nowe logo! 


Logo składa się z sygnetu oraz logotypu. Projekt przedstawia otwartą książkę w dwóch ujęciach (z góry i boku). W środku znajduje się skrót „GBP”. Od litery „G” rozprowadzony jest kontur, dając początek powstania znaku. Litera „B” jest obrócona i wyróżniona na szarym tle, kształtem tworzy drugi rzut książki z innej perspektywy. Podstawa litery „P” jest zaprojektowana na wzór zakładki włożonej do książki. Cały znak jest minimalistyczny z łagodnym, zaokrąglonym konturem, co nadaje projektowi lekkości i swobody. 

Rozłożona książka, oprócz oczywistego symbolu zdobywania wiedzy, nawiązuje do otwartości na nowe doświadczenia kulturowe oraz integrację społeczną. Kolory odnoszą się do stabilności, równowagi, wszechstronności oraz uniwersalności.

Mamy nadzieję, że nowe logo przypadnie Państwu do gustu!

 

wizualizacja logo

Zapowiedzi i ogłoszenia

  • INFORMACJA - ENERGYLANDIA
    Prosimy rodziców/opiekunów prawnych dzieci uczestniczących w wycieczce o pobranie i wypełnienie zgody. Prosimy również o kontakt osoby w celu uzupełnienia numerów PESEL.
    Zapisy na wycieczkę ZAMKNIĘTE
  • Kolejna wycieczka z serii ,,Okolice bliskie i dalekie." Zapraszamy do zapisów - liczba miejsc ograniczona!

  • WYCIECZKA DO ENERGYLANDII - ZAPRASZAMY!

  • Zapraszamy!!

  • NOWOŚCI KSIĄŻKOWE – MAJ 2026
    W filiach Biblioteki w Żłobiźnie oraz Łukowicach Brzeskich ukazały się nowe tytuły niedawno wydanych bestsellerów! Oto kilka z nich:
     
     
  • Oficjalne wyniki Eliminacji Wojewódzkich OKR w Opolu

    https://mdk.opole.pl/aktualnosci/okr-2026-wyniki-eliminacji-wojewodzkich,1223.html

  • INFORMACJA - WYCIECZKA 28.05

  • Seria wycieczek ,,Okolice bliskie i dalekie." 

    Tym razem kierunek: Zamek Czocha -> Tama Leśmiańska -> Zamek Piastów -> Muzeum Miedzi.

    Zapraszamy!!

  • INFORMACJA
     
      
    Sołtys, Rada Sołecka i Gminna Biblioteka w Skarbimierzu informują Państwa o organizacji inauguracyjnej I edycji Święta Wody - Nocy Świętojańskiej, która odbywać się będzie w sołectwie Kopanie.
     
  • Zapraszamy!!

Relacje

  • Koniec sezonu artystycznego nadchodzi wielkimi krokami, a grupa teatralna smART w ramach regeneracji po intensywnych spektaklach pracuje warsztatowo, szlifując podstawowe narzędzia i środki wyrazu aktora na scenie. Zadania na zajęciach skupiają się na budowaniu roli, kreowaniu tzw. okoliczności założonych oraz zwiększeniu komfortu poczucia scenicznego. Przedstawiamy zdjęcia z aktualnej pracy młodzieży, a od przyszłego sezonu wracamy na scenę…. z czymś zupełnie nowym!

     

    Więcej…

  • W ramach cyklu „Okolice bliskie i dalekie” uczestnicy wycieczki odwiedzili malowniczy Zamek Czocha, podziwiali imponującą Tamę Leśniańską oraz poznali historię hutnictwa podczas zwiedzania Muzeum Miedzi w Legnicy, a także poznali historię miasta. Nie zabrakło uśmiechów, dobrego humoru i pomysłów na kolejną wycieczkę. Zapraszamy do fotorelacji.

     

    Więcej…

  • Najmłodsza nasza laureatka Interpretacji Dziecięcych (21,05 - Brzeskie Centrum Kultury) to Hania Poczerewska, która od lat prawie trzech należy do najmłodszej grupy teatralno-ruchowej smART Junior. Hania reprezentowała szkołę, bowiem takie są założenia Konkursu, ale prowadzi ją, zarówno w szkole, jak i w GBP instruktor Kamila Letkiewicz.
    WIELKIE GRATULACJE!
     
  • Sukcesów ciąg dalszy!
    23 maja nasza sekcja taneczna Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu wyruszyła na festiwal Manner Dance w Pankach. Tancerki z zespoły Kanon wróciły z ogromnym sukcesem - wszystkie ich prezentacje znalazły się na podium!
    - I MIEJSCE - duet Jagoda Łabuś, Emilia Kruczek
    - II MIEJSCE - solo Jagoda Łabuś
    - II MIEJSCE - mini formacja Kanon w składzie: Jagoda Łabuś, Emilia Kruczek, Hania Dancewicz

    Instruktorem, choreografem jest pani Wiktoria Galas.
    Serdecznie gratulujemy dziewczynom profesjonalnych występów i życzymy dalszych sukcesów, bowiem wyruszają niebawem na kolejny Festiwal Tańca!

  • W Pracowni Ikon i Sztuki Dawnej Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu, ukończono pracę kilku etapowej techniki pozłotniczej.
    Pokryte zostały zarówno całe tła, jak i same nimby krzyżowe w typach Mandylion oraz Pantokrator, wykorzystano przy tym również srebro. Po zabezpieczeniu powierzchni przed zniszczeniami mechanicznymi i korozją, położono pierwsze warstwy karnacyjne na twarz, włosy i inne części skóry, które na następnych spotkaniach w pracowni, będą stopniowo rozjaśnianie, aż powstanie odpowiednia forma.
     
     
     
  • ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE 71. OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO ZAKOŃCZONE!

     
    W dniach 23-24.05 odbyły się w Opolu Eliminacje Wojewódzkie, które wyłoniły reprezentantów naszego województwa, a przede wszystkim gminy Skarbimierz - Gminnej Biblioteki Publicznej do Eliminacji Ogólnopolskich w Ostrołęce.
    Z ogromną radością informujemy, że całe podium zdobyli:
    - I MIEJSCE - ZOFIA KRUPA,
    - II MIEJSCE - JAKUB CISEK,
    - III MIEJSCE - HANNA DOŁHAŃ

    Wyżej wymienieni wchodzą w skład Grupy Teatralnej smART, prowadzonej przez panią instruktor Agnieszkę Kubies, toteż gratulujemy Jej oraz Laureatom i jesteśmy niezmiernie dumni z Ich sukcesu. W Jury zasiadali bowiem znani reżyserzy, instruktorzy, specjaliści w dziedzinie Sztuki Słowa, Poezji Śpiewanej oraz Teatru:
    Sławomir Kuligowski, Grzegorz Stawiak, Jarosław Wasik.
    Konkursowi towarzyszyły rzetelne, profesjonalne omówienia i warsztaty.

     

    Więcej…

  • 16 maja grupa teatralna SmArt Junior odwiedziła Opolski Teatr Lalki i Aktora, gdzie uczestniczyła w warsztatach teatralnych „Czekanie to sztuka”. Zajęcia inspirowane były książką Davida Cali „A ja czekam” oraz ilustracjami Serge’a Blocha. Podczas warsztatów uczestnicy mieli okazję rozwijać swoje umiejętności aktorskie poprzez improwizację, pantomimę i tworzenie scen inspirowanych obrazami z książki. Tematem przewodnim spotkania było „czekanie” - emocje, marzenia i doświadczenia związane z tym ważnym elementem życia. Wyjazd był niezwykle inspirującym doświadczeniem, które pozwoliło uczestnikom spojrzeć na teatr jako formę wyrażania emocji i własnych przeżyć.

     

    Więcej…

  • „Okolice bliskie i dalekie”
    Zamierzamy odwiedzać, miejsca w których dotkniemy murów historii, by móc w pełni odczuć jej ducha a także zrozumieć, jak bliska i ważna jest dla nas, współcześnie żyjących, odległa przeszłość. Kolejną podróżą w głąb historycznej tradycji będzie wyprawa do …………….. GBP już czyni przygotowania do wyjazdu. Szczegóły Drodzy Państwo poznacie, niebawem.
    Póki co – fotorelacja z pierwszej wyprawy – Zamek Moszna i Muzeum Porcelany w Tułowicach.