kwadrat

Przepis na sukces? Nutka nostalgii. Szczypta humoru. Odrobina absurdu. Świetna gra aktorska i doskonała muzyka, czyli premiera widowiska Szare ulice, szare domy, niech wam się przyśnią w kolorach snów (Ocalić od zapomnienia II)

W sobotę, 22 czerwca, miała miejsce szczególna premiera. Przygotowania do niej trwały wyjątkowo długo - połączenie układów choreograficznych, występów wokalnych i instrumentalnych oraz aktorstwa w atrakcyjną, nieprzekombinowaną całość, to zadanie niezwykle trudne. Dążenie do perfekcji nie pozostawia miejsca na półśrodki i niedopatrzenia - albo całość spełnia wymagania zespołu, albo... będzie klapa!
W żadne z naszych wcześniejszych przedsięwzięć nie było zaangażowanych aż tyle osób - to, co widać i słychać na scenie to tylko wierzchołek góry lodowej. A co pod powierzchnią morza? Scenariusz. Wybór i aranżacja utworów muzycznych. Próby. Praca nad wokalami. Próby. Doskonalenie warsztatu aktorskiego. Próby. Choreografia. Próby. Scenografia. Oświetlenie. Nagłośnienie. Próby, próby, próby. Coś pomijamy? Z pewnością. Nie sposób wymienić wszystkich tych, czasem na pierwszy rzut oka mało istotnych elementów, które mają wpływ na obraz całości. Zresztą - przeciętnego, spragnionego dobrej, pozbawionej kiczu rozrywki widza, i tak to wszystko nie interesuje. Widz, oddając kontrolę nad swoimi emocjami - chce być oczarowany.
Na szczęście i tym razem to się udało - zaklęcia rzucane ze sceny okazały się skuteczne.
Trudno dokonać analizy tak spójnego widowiska - trzeba by je zdekomponować do składowych, a to obedrze je z całej magii, budowanej z takim trudem przez cały zespół. Dajmy więc spokój temu, kto jak śpiewał, kto jak zagrał, a kto jak zatańczył. Podsumujmy krótko - było dokładnie tak, jak miało być, czyli doskonale. Widownia potwerdziła to długą owacja na stojąco - chyba nie można wyobrazić sobie lepszej rekomendacji?

 

Na scenie mogliśmy zobaczyć Grupę Teatralną "smART", a także uczestników warsztatów wokalnych i tanecznych prowadzonych w naszej bibliotece.
Profesjonalna współpraca z I LO im. Bolesława Chrobrego w Brzegu pozwoliła dopiąć wszystko na ostatni guzik.
Nie sposób wymienić wszystkich zangażowanych w tę premierę - dzięki Waszej pracy po raz kolejny wszystko się udało. Dziękujemy!

Szare ulice, szare domy... zamykają nasz sezon sceniczny. Już teraz możemy jednak obiecać, że spotkamy się po wakacjach - z nową energią i nowymi pomysłami. Do zobaczenia!

 S1

S2

S3

S4

S5

S6

S7

S8

S11

S14

S15

S17

S19

S20

S21

S22

S23

S24

S25

S26

S27

S28

S29

S30

S31

S32

S35

S36

S37

S38

S39

S40

S41

S42

S44

S45

S46

S47

S48

S49

S50

S51

S52

 

S55

S57

S59

S62

S64

S68

S69

S70

S72

S75

S76

S79

S80

S82

S83

S85

S86

S87

S88

S89

S91

S92

S93

 DSC4615

Zapowiedzi i ogłoszenia

 • warsztaty wakacyjne kwadrat
   
  Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem warsztatów letnich organizowanych przez naszą bibliotekę. Formularze zgód do wydruku i wypełnienia znajdują się pod harmonogramem.
 • WStronę

  Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym, trzecim już numerem biuletynu informacyjnego, podsumowującym  niektóre z naszych marcowych aktywności. 

  Więcej…

 • gratulacje
   
  Gratulujemy nagród, które w II Wiosennym Festiwalu Twórczości Szkolnej 2024 - (Brzeskie Centrum Kultury w Brzegu 15-17.04.2024 r.) zdobyli:
 • SUKCES NA SALONIE WIOSENNNYM

  Z radością informujemy, że wśród wyselekcjonowanych prac konkursowych w Salonie Wiosennym 2024 znajduje się twórczość naszego pracownika - Barbary Jakubczyk-Murgrabia. Wernisaż odbędzie się 17 maja o godz. 18:00 w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.  Artystce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Więcej o wystawie można przeczytać TUTAJ

 • kwadrat weekend w Budapeszcie

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wycieczce do Budapesztu, która odbędzie się w dniach 06-08.09!  

  Więcej…

 • wepik 20240326101651QFIS

  Podsumowanie lutego w naszym Biuletynie Informacyjnym. Zapraszamy do lektury! 

  Więcej…

 • Screenshot 20240208 120154

  Podsumowanie miesiąca w naszym Biuletynie Informacyjnym. Serdecznie zapraszamy do lektury!

   

  Więcej…

 • h1
   
  Zapraszamy do zapoznania się ze zaktualizowanym harmonogramem zajęć odbywających sie w naszej bibliotece
 • mkwc

  Z przyjemnością informujemy, że w roku szkolnym 2023/24 nasza biblioteka uczestniczy w akcji "Mała książka, wielki człowiek". Więcej o tej inicjatywie można przeczytać TUTAJ.

Relacje

 • FOTORELACJA 17.07 ŻŁOBIZNA

  Sołtys i Rada Sołecka oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Skarbimierzu zorganizowali cykliczne  ,,Spotkania z książką pod platanem” w Filii bibliotecznej w Żłobiźnie.  

  Więcej…

 • kwadrat123

  Energetyzujący sobotni wyjad do Energylandii już za nami! Jak było? 

  Więcej…

 • kwadrat

  W niedzielę 23 czerwca na deskach sceny GBP w Żłobiźnie odbył się pokaz taneczny.

  Więcej…

 • JiMK

  W sobotę, 8 czerwca, na deskach bibliotecznego teatru miała miejsce wyjątkowa premiera. Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia. 

  Więcej…

 • DK

  Z przyjemnością informujemy, że spotkania z seniorami na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez naszą filię w Zwanowicach.  

  Więcej…

 • Kwadrat

  W sobotę 1 czerwca z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, w Skarbimierzu - Osiedlu odbył się festyn dedykowany najmłodszym. Zapraszmy do fotorelacji z tego, wypełnionego atrakcjami, wydarzenia 

  Więcej…

 • Kwadrat

  Zeszły tydzień obfitował w wydarzenia, w których centrum znajdowały się dzieci. Zapraszamy na krótką fotorelację z wizyty przedszkolaków w naszej filii w Lipkach. 

  Więcej…

 • kwadrat

  W miniony piątek, 24 maja, biblioteka w Żłobiźnie miała niewątpliwą przyjemność gościć profesor Uniwersytetu Śląskiego, dr hab. Magdalenę Szpunar. 

  Więcej…