00

Żółto-czarna taśma, obrys ciała wykonany na podłodze, umundurowani przedstawiciele prawa. Czy w bibliotece doszło do zbrodni…? 

W ramach projektu "Zaczytane Opolskie", 8 maja 2024 r. w filii bibliotecznej w Żłobiźnie gościliśmy Wojciecha Chmielarza - jednego z najpoczytniejszych autorów kryminałów. W czasie spotkania pisarz opowiadał m.in. o kulisach swojej pracy, o źródłach inspiracji, dzielił się swoim warsztatem. Spotkanie poprowadziła i moderowała Katarzyna Zawadzka z Radia Opole.   

Scenografia przygotowana przez pracownika biblioteki pomogła lepiej wczuć się w nastrój wydarzenia licznie przybyłym miłośnikom kryminałów - okazało się, że wśród naszych użytkowników literatura spod znaku zbrodni cieszy się bardzo dużą popularnością. Nie może więc dziwić fakt, że spotkanie okazało się - nomen omen - strzałem w dziesiątkę!

Mamy nadzieję, że to przeżycie było dla Państwa satysfakcjonujące - my z pewnością zapamiętamy je na długo ze względu na niepowtarzalny klimat i osobę naszego gościa.

Serdecznie dziękujemy Panu Wojciechowi Chmielarzowi oraz prowadzącej spotkanie, Pani Katarzynie Zawadzkiej. Dziękujemy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. E. Smołki w Opolu za pomoc w realizacji spotkania. Dziękujemy tłumowi czytelników, bez których to wydarzenie nie miałoby jakiegokolwiek sensu.

„Zaczytane Opolskie” to projekt zainicjowany i finansowany przez Zarząd Województwa Opolskiego. Główny cel tego zadania to popularyzacja czytelnictwa, zwiększenie rozpoznawalności literatury i autorów, dotarcie do nowych grup odbiorców, wykraczając daleko poza tradycyjne postrzeganie bibliotek jako miejsca służącego wyłącznie wypożyczaniu książek, uczynieniu z nich „trzeciego miejsca”, obok domu, obok pracy, gdzie każdy może spędzać czas wolny, rozwijać swoje pasje, uczyć się i integrować z lokalną społecznością, a przede wszystkim spotkać ulubionych pisarzy i ludzi kultury.

 

06

04

07

08

11

13

16

19

26

21

29

Zapowiedzi i ogłoszenia

 • kwadrat dzień dziecka wersja 2

  Przewodniczący, Rada Osiedla oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Skarbimierzu zapraszają na Dzień Dziecka na sportowo! 

  Więcej…

 • kwadrat program wycieczka do Pragi
   
  Uwaga! Poniżej prezentujemy program najbliższej wycieczki do Pragi, która odbędzie sie w dniach 15-16 czerwca b.r.
 • wieczorek poetycki

  Serdecznie zapraszamy na Wieczorek poetycki z Magdaleną Szpunar, który odbędzie się 24 maja o godz. 17:30  w Filii bibliotecznej w Żłobiźnie. 

  Więcej…

 • kwadrat warsztaty w bibliotece w lipkach

  Filia w Lipkach zaprasza na warsztaty! Już z 27 maja będziemy wspólnie malować na ubraniach. 

  Więcej…

 • kwadrat dzień dziecka

  Sołtys, Rada Sołecka Pępic oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Skarbimierzu zapraszają do wspólnej zabawy! Szczegóły - na plakacie. 

  Więcej…

 • Barbara Jakbuczyk Murgrabia

  Z ogromną przyjemnością informujemy, że Kolegium Redakcyjne Nowej Trybuny Opolskiej przyznało Barbarze Jakubczyk-Murgrabi nominację do tytułu Osobowość Roku 2023 ... 

  Więcej…

 • WStronę

  Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym, trzecim już numerem biuletynu informacyjnego, podsumowującym  niektóre z naszych marcowych aktywności. 

  Więcej…

 • gratulacje
   
  Gratulujemy nagród, które w II Wiosennym Festiwalu Twórczości Szkolnej 2024 - (Brzeskie Centrum Kultury w Brzegu 15-17.04.2024 r.) zdobyli:
 • SUKCES NA SALONIE WIOSENNNYM

  Z radością informujemy, że wśród wyselekcjonowanych prac konkursowych w Salonie Wiosennym 2024 znajduje się twórczość naszego pracownika - Barbary Jakubczyk-Murgrabia. Wernisaż odbędzie się 17 maja o godz. 18:00 w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.  Artystce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Więcej o wystawie można przeczytać TUTAJ

 • kwadrat weekend w Budapeszcie

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wycieczce do Budapesztu, która odbędzie się w dniach 06-08.09!  

  Więcej…

Relacje

 • SALON 00

  17 maja 2024 r. odbył się wernisaż wystawy "Salon Wiosenny 2024" w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. 

  Więcej…

 • 00

  Filia w Lipkach jak zwykle wypełniona dziećmi - tym razem pretekstem do dobrej zabawy były zajęcia artystyczne. Zapraszamy do fotorelacji! 

  Więcej…

 • wepik 20240514104300jW3l

  Na kolejnym spotkaniu z mieszkańcami w Domu Seniora w Zwanowicach nie wiało nudą. 

  Więcej…

 • wepik 20240513120228yefJ

  W dniach 09 i 11.05  w naszych filiach w Małujowicach i Zwanowicach każdy mógł wziąć udział w akcji  "Dajmy Im Nowe Życie", która miała na celu wymianę książek, gier i puzli z innymi uczestnikami tego przedsięwzięcia. 

  Więcej…

 • BpM0

  W minioną sobotę, 20 kwietnia, w filii bibliotecznej w Małujowicach odbył się wykład upamiętniający jedno z naznamienitszych wydarzeń w historii tej wsi, rzutujących na losy... całej Europy. 

  Więcej…

 • bp

  Obchody 79 rocznicy wyzwolenia obozu pracy przymusowej Brieg-Pampitz już za nami. Zapraszamy do relacji z tego wydarzenia.

   

  Więcej…

 • Kw

  13 kwietnia (sobota) w filii bibliotecznej w Zwanowicach odbyły się warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych "Wymaluj w Szablonie" . 

  Więcej…

 • KW1804

  Nasze spotkania z seniorami z Domu "Słoneczna Jesień Życia" w Zwanowicach to już tradycja.

  Więcej…