Festyn Jakubowy

23 lipca br. odbył się w Małujowicach Festyn Jakubowy - impreza, która na stałe wpisała się w kalendarium wydarzeń tego sołectwa. 

Jak zwykle nie brakowało atrakcji - wystąpił m.in. zespół Voice Symphony, duet Melody i inni. Czymś, co z pewnością zasłużyło na uwagę i co wyróżniało ten festyn od podobnych wydarzeń, był koncert "Inne brzmienie" Michała Terleckiego. Muzyk dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń, wykonując swoje kompozycje, utwory muzyki klasycznej czy popowe hity na bandurze. Udowodnił tym samym, że prawdziwy kunszt nie zna ograniczeń i że bandura jest instrumentem niezwykle uniwersalnym.

Sam festyn wraz z towarzyszącymi mu atrakcjami wzbudził spore zainteresowanie nie tylko wśród mieszkańców Małujowic. Wszyscy, których nie odstraszyła upalna pogoda mogli skorzystać z bogatej oferty kulinarnej czy rozrywkowej, na najmłodszych jak zwykle czekał dmuchaniec oraz plener malarski, prowadzony przez instruktorkę popularnych warsztatów plastycznych GBP w Skarbimierzu. Nie zabrakło animacji i wspólnej zabawy, dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa.

Cieszymy się, że mogliśmy współuczestniczyć w organizacji tego przedsięwzięcia. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i razem z nami zadbali o dobrą zabawę i stworzenie kolejnej okazji do spotkań i integracji lokalnej społeczności.

Co tu się rozpisywać - kto nie był, niech żałuje. I do zobaczenia za rok na kolejnym Festynie Jakubowym!

Fotogaleria Festynu Jakubowego jest dostępna TUTAJ

 

Zapowiedzi i ogłoszenia

 • wepik 20231130120237tDOE

  Uwaga! Sprawa jest raczej pilna. Choinka, która stoi przed wejściem do biblioteki w Żłobiźnie, potrzebuje pomocy! 

  POMOŻECIE?

  Więcej…

 • konkurs na najpiękniekszą bombkę

  Serdecznie zapraszamy dzieci z terenu gminy Skarbimierz do udziału w konkursie organizowanym przez naszą bibliotekę. Szczegóły w regulaminie poniżej. 

   

  Więcej…

 • kwadrat ocalić od zapomnienia

  Zapraszamy na koncert, który odbędzie się 2 i 3 grudnia o godz. 17.00 w sali widowiskowo - sportowej biblioteki w Żłobiźnie. 

  Więcej…

 • fitnes nabór kwadrat

  Przypominamy, że ciągle trwa nabór na zajęcia fitness dla dzieci. Wszystkich zainteresowanych poprawą lub utrzymaniem kondycji fizycznej i zdrowia, zapraszamy do kontaktu. Szczegóły - na plakacie.

   

  Więcej…

 • kwadrat nabór wokalne

  Przypominamy o trwającym naborze do sekcji wokalnej. Zajęcia poprowadzi Dominika Łuczak - Łajewska, instruktor zajęć wokalnych GBP w Skarbimierzu.

  Więcej szczegółów na plakacie. Serdecznie zapraszamy!

   

  Więcej…

 • kwadrat nabór teatralne

  Ogłaszamy nabór do spektaklu "Iwona, księżniczka Burgunda". Do współpracy zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych (15+) z terenu gminy Skarbimierz. Masz doświadczenie sceniczne? A może dopiero chcesz je zdobyć? Nie wiesz, czy to w ogóle dla ciebie? Zapraszamy do kontaktu!

  Szczegóły - na plakacie.

   

  Więcej…

 • brit flag

  Informujemy, że zajęcia konwersacyjne (j. angielski) dla dorosłych odbywać się będą w czwartki w godz. 17.00 - 17.45.

  Serdecznie zapraszamy!

  Harmonogram pozostałych zajęć znajduje się TUTAJ.

 • Plakat - aerobik dla dzieci

  Serdecznie zapraszamy na zajęcia fitness dla dzieci. Kompletujemy grupę w wieku 8 - 13 lat. Będziemy się spotykać w soboty w godz. 11.30 - 12.30 w sali baletowej biblioteki w Żłobiźnie. Zapisy do 2 października. Szczegóły na plakacie.

   

  Więcej…

 • mkwc

  Z przyjemnością informujemy, że w roku szkolnym 2023/24 nasza biblioteka uczestniczy w akcji "Mała książka, wielki człowiek". Więcej o tej inicjatywie można przeczytać TUTAJ.

 • teatr

  Ogłaszamy nabór na zajęcia teatralne (dla uczniów szkół ponadpodstawowych) i na zajęcia wokalne (16+ i seniorzy).

  Więcej informacji - na plakatach. Pytania? Wątpliwości? Dzwoń! 

   

  Więcej…

Relacje

 • wepik 20231130160855G7dl

  Przypominamy, że prezentowane niżej książki to tylko niewielka część wszystkich nowości wydawniczych, dostępnych w naszych placówkach, do których serdecznie zapraszamy! 

  Więcej…

 • WZC3

  27.11 dzieci z Biblioteki w Lipkach miały przyjemność uczestniczyć w warsztatach zdobienia ceramiki. Warsztaty zostały zrealizowane dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem "Brzesko-Oławska Wieś Historyczna", w ramach projektu "Dobre, bo Lokalne II".

   

  Więcej…

 • wepik 20231128121141UtuA

  Zapraszamy na króciutką fotorelację z prowadzonych przez bibliotekę zajęć artystycznych. Jak widać na zdjęciach - postępy są naprawdę duże a zabawa - naprawdę dobra!

   

  Więcej…

 • WSZX

  Po raz kolejny mieszkańcy Zwanowic mogli uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych przez GBP w Skarbimierzu, Filię w Zwanowicach.
  Licznie przybyli uczestnicy wykonali piękne ozdoby, dekoracje i kartki bożonarodzeniowe. Zapraszamy do fotorelacji!

   

  Więcej…

 • wepik 20231115134631d4ce 

  Z przyjemnością informujemy, że reprezentujący naszą bibliotekę zespół Voice Symphony zdobył wyróżnienie na XXVII Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej "Tobie Polsko". Jesteśmy dumni z ich sukcesu i życzymy dalszych osiągnieć!  

  Więcej…

 • wepik 20231115113133AfCZ

  Z dumą i prawdziwą przyjemnością informujemy, że chór Cantate Domino zdobył tytuł Laureata na XXVII Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej "Tobie Polsko".

  Serdecznie gratulujemy!

   

  Więcej…

 • wepik 202311150950125Jyn

  Z okazji 105. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, w Kościele pod wezwaniem Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Skarbimierzu - Osiedlu odbyła się uroczysta Msza Święta. 

  Więcej…

 • to 1

  Za nami spotkanie z cyklu Pogaduchy między regałami - "Chłopka, wiejska babka, czego mnie nauczyła". Spotkanie inspirowane książką  ,,Chłopki, opowieść o naszych babkach" Joanny Kuciel - Frydryszak.  

  Więcej…

 • Zajęcia artystyczne - kwadrat

  Z niekłamanym zachwytem prezentujemy uczestników naszych zajęć artystycznych. Jednocześnie informujemy, że ciągle jeszcze można się na nie zapisać - pozostały ostatnie wolne miejsca. Jeżeli chcesz rozwijać swoją pasję, pracować twórczo w miłej i przyjaznej atmosferze - i co najważniejsze - dobrze się bawić, zadzwoń i zgłoś chęć uczestnictwa w naszej grupie. Z pewnością nie pożałujesz!

 • KM relacja

  W dniu 25.09.2023 mieliśmy niesamowitą przyjemność gościć pisarkę Panią Krystynę Mirek w ramach akcji "ZACZYTANE OPOLSKIE", promującej polską literaturę i czytelnictwo wśród mieszkańców województwa opolskiego.  

  Więcej…

 • Europejskie dni

  W niedzielę, 10 września br. w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa (więcej informacji o tej inicjatywie TUTAJ), wszyscy miłośnicy historii mogli skorzystać z niepowtarzalnej szansy zwiedzania Sanktuarium św. Jakuba w Małujowicach.  

  Więcej…

 • Kolaz

  Przypominamy, że wakacje ciągle trwają i pomimo pogodowych ekscesów ciągle można się dobrze bawić! Tak, jak widoczni na powyższych zdjęciach młodzi czytelnicy z Lipek, których serdecznie pozdrawiamy!

 • Gosc-niespodzianka

  W dniach 25 i 26 sierpnia w naszych filiach w Małujowicach i Zwanowicach miały miejsce spotkania z gościem - niespodzianką.
  W czasie zorganizowanych przez naszą bibliotekę warsztatów, lokalna artystka, Barbara Jakubczyk - Murgrabia, pokazała dzieciom jak wyrażać siebie. 

  Więcej…

 • Dozynki

  Zapraszamy do fotogalerii z tegorocznych obchodów święta plonów w Lipkach.

  Galeria zdjęć z tego wydarzenia jest dostępna TUTAJ.