25 - lecie Parafii

18 czerwca 2023 roku, w Parafii pod wezwaniem Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Skarbimierzu Osiedlu, obchodzono uroczystości związane z 25 rocznicą jej erygowania. 

Po Mszy Świętej, na której nie zabrakło czcigodnych gości związanych ze skarbimierską Parafią - i po krótkich wspomnieniach związanych z jej historią - wszyscy przybyli mogli skorzystać z czekającego na nich poczęstunku. Biesiadę w pięknym otoczeniu kościoła umilały występy wokalne zespołu Voice Symphony.
Choć doniosłość chwili skłaniała do refleksji, w czasie wydarzenia panował radosny nastrój. Nie mogło być inaczej - wszak 25-lecie to nie tylko piękny jubileusz, ale przede wszystkim pretekst do szerszego spojrzenia na to, jak doskonale funkcjonuje Parafia i jak jednoczy wokół siebie miejscową społeczność. Dowód tego dał gospodarz Parafii, Ks. Stanisław Grzechynka, który mimo spoczywających na nim w tym dniu obowiązków, znalazł czas na miłe pogawędki ze swymi parafianami.
Nie ma wątpliwości, że ta niedziela na długo pozostanie w naszej pamięci. 

Jesteśmy dumni, że mieliśmy swój udział w dniu tak ważnym dla mieszkańców Skarbimierza - Osiedla. Mamy nadzieję, że nasz wkład w organizację uroczystości przyczynił się do budowania więzi wśród lokalnej społeczności i uprzyjemnił wszystkim przybyłym to niedzielne popołudnie!
Więcej o historii Parafii można znaleźć TUTAJ (prezentacja na YT).

 

25 rocznica1

25 rocznica2

25 rocznica21

25 rocznica3

25 rocznica4

25 rocznica6

25 rocznica7

25 rocznica9

25 rocznica11

25 rocznica12

25 rocznica13

25 rocznica15

DSC 0119 resized

25 rocznica24

25 rocznica19

DSC 0165

25 rocznica26

25 rocznica29

25 rocznica30

25 rocznica31

 

Zapowiedzi i ogłoszenia

 • wyjazd do teatru KWADRAT 1

  Z przyjemnością informujemy, że po zimowej przerwie wznawiamy wspólne wyjazdy do teatru! 

  Więcej…

 • gratulacje
   
  Gratulujemy nagród, które w II Wiosennym Festiwalu Twórczości Szkolnej 2024 - (Brzeskie Centrum Kultury w Brzegu 15-17.04.2024 r.) zdobyli:
 • SUKCES NA SALONIE WIOSENNNYM

  Z radością informujemy, że wśród wyselekcjonowanych prac konkursowych w Salonie Wiosennym 2024 znajduje się twórczość naszego pracownika - Barbary Jakubczyk-Murgrabia. Wernisaż odbędzie się 17 maja o godz. 18:00 w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.  Artystce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Więcej o wystawie można przeczytać TUTAJ

 • kwadrat weekend w Budapeszcie

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wycieczce do Budapesztu, która odbędzie się w dniach 06-08.09!  

  Więcej…

 • kwadrat wycieczka do Pragi

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wycieczce do Pragi, która odbędzie się w dniach 15-16 czerwca! 

  Więcej…

 • kwadrat na stronę

  Serdecznie zapraszmy wszystkich miłośników historii i dobrej zabawy na przypomnienie bitwy pod Małujowicami. W programie wydarzenia, poza wykładem połączonym z prezentacją, znajdą się jeszcze konkurs z nagrodami, konkurs plastyczny (plakat poniżej), poczęstunek i biesiada przy ognisku.

  Szczegóły - na plakatach.

  Więcej…

 • Spotkanie organizacyjne

  Spotkanie organizacyjne odbędzie się 5 kwietnia (piątek) o godz. 18:30 w sali plastycznej GBP w Żłobiźnie. Zajęcia będą odbywać się w środy i piątki (18:30-19:30) w sali plastycznej z podziałem na grupy. Więcej informacji udzieli instruktor na spotkaniu organizacyjnym. Serdecznie zapraszamy. 

 • wepik 20240326101651QFIS

  Podsumowanie lutego w naszym Biuletynie Informacyjnym. Zapraszamy do lektury! 

  Więcej…

 • Screenshot 20240208 120154

  Podsumowanie miesiąca w naszym Biuletynie Informacyjnym. Serdecznie zapraszamy do lektury!

   

  Więcej…

 • h1
   
  Zapraszamy do zapoznania się ze zaktualizowanym harmonogramem zajęć odbywających sie w naszej bibliotece

Relacje

 • bp

  Obchody 79 rocznicy wyzwolenia obozu pracy przymusowej Brieg-Pampitz już za nami. Zapraszamy do relacji z tego wydarzenia.

   

  Więcej…

 • Kw

  13 kwietnia (sobota) w filii bibliotecznej w Zwanowicach odbyły się warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych "Wymaluj w Szablonie" . 

  Więcej…

 • KW1804

  Nasze spotkania z seniorami z Domu "Słoneczna Jesień Życia" w Zwanowicach to już tradycja.

  Więcej…

 • WdT kwadrat
  W sobotę 23 marca dzieci uczęszczające na nasze zajęcia teatralno-ruchowe pojechały na spektakl interaktywny "W pokoju Oli i Krzysia" do Magicznego Teatru Muzycznego we Wrocławiu. 
 • AwNJ kwadrat

  Pierwszy wiosenny weekend w naszej bibliotece można uznać za szczególnie udany. W sobotę, 23 marca, miała miejsce premiera przedstawienia "Antygona w Nowym Yorku" na motywach sztuki Janusza Głowackiego pod tym samym tytułem. 

  Więcej…

 • PiB kwadrat

  W sobotę, 23 marca, w Łukowicach Brzeskich, odbył się XVII Konkurs na Palmę i Babę Wielkanocną organizowany przez Sołtysa, Radę Sołecką Łukowic Brzeskich oraz GBP w Skarbimierzu.

   

  Więcej…

 • Kw

  16 marca odbyła się kolejna, XII już edycja Wojewódzkiego Przeglądu Pieśni Pokutnej i Pasyjnej w Skarbimierzu. Zapraszamy na krótką fotorelację z tego wydarzenia! 

  Więcej…

 • kwadrat

  XXXII Konkurs Twórczości Scenicznej Młodych "Przekręt" we Wrocławiu okazał się bardzo szcześliwy dla działąjącej przy naszej bibliotece grupy teatralnej smART. 

  Więcej…