IMG 20230401 135456 COLLAGE

1 kwietnia odbył się XVI Gminny Konkurs na Babę i Palmę Wielkanocną. Gospodarzem - jak zwykle - było sołectwo Łukowice Brzeskie, a do zmagań mogły przystąpić sołectwa naszej gminy. W tym roku do rywalizacji stanęło pięć z nich: Łukowice Brzeskie, Małujowice, Brzezina, Skarbimierz-Osiedle oraz Żłobizna.

Jury w składzie:

Przewodnicząca :
dr Elżbieta Oficjalska - Kierownik Działu Kultury Materialnej i Folkloru w Muzeum Wsi Opolskiej
Członkowie:
Pani Elżbieta Bober - Główny Specjalista ds. Rozwoju Obszarów Wiejskich w Opolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Łosiowie
Pan Damian Zając - restaurator, innowator kuchni azjatyckiej w zakresie sushi foodtrack
postanowiło przyznać następujące nagrody:
 
I Miejsce  - Sołectwo Brzezina
II Miejsce - Sołectwo Małujowice
II Miejsce ex aequo - Sołectwo Łukowice Brzeskie
III Miejsce - Sołectwo Żłobizna
Wyróżnienie - Sołectwo Skarbimierz Osiedle.
 
W ocenie brano pod uwagę przede wszystkim jakość, technikę i estetykę wykonania palmy, podobieństwo do zeszłorocznego wykonania oraz walory smakowe baby wielkanocnej. Jury bez wątpienia miało bardzo trudne zadanie, gdyż wszystkie prace konkursowe prezentowały najwyższy poziom.
Oddzielną grupę stanowiły przedszkolaki z Publicznych Przedszkoli w Lipkach, Łukowicach Brzeskich, Brzezinie i z Niepublicznego Przedszkola "Poziomka" w Skarbimierzu - Osiedle. Najmłodsi uczestnicy zaprezentowali piękne palmy, które zdobyły uznanie w oczach publiczności.
Po ogłoszeniu wyników można było delektować się smakami dań i potraw przygotowanych przez uczestników konkursu oraz zrelaksować się podczas występów zespołów "Leśne Echo" i "Piast".
 
Serdecznie dziękujemy:
Marszałkowi Województwa Opolskiego Panu Andrzejowi Bule oraz Wójtowi Gminy Skarbimierz Panu Andrzejowi Pulitowi za sprawowanie patronatu honorowego oraz wsparcie w postaci nagród. Wielkie podziękowania należą się również firmie OKPOL ze Skarbimierza Osiedle ( https://www.okpol.pl/ ), która wsparła organizatorów nagrodami dla laureatów. 
 
Wygranym jeszcze raz gratulujemy i do zobaczenia za rok! 
 
IMG 20230401 WA0015 1 COLLAGE
 
IMG 20230401 WA00171 COLLAGE
 
IMG 20230401 WA0022 COLLAGE
 
IMG 20230401 142948 COLLAGE
 
IMG 20230401 151538 COLLAGE
 
IMG 20230401 161406 COLLAGE
 
IMG 20230401 162900 COLLAGE

 

Zapowiedzi i ogłoszenia

 • wyjazd do teatru KWADRAT 1

  Z przyjemnością informujemy, że po zimowej przerwie wznawiamy wspólne wyjazdy do teatru! 

  Więcej…

 • gratulacje
   
  Gratulujemy nagród, które w II Wiosennym Festiwalu Twórczości Szkolnej 2024 - (Brzeskie Centrum Kultury w Brzegu 15-17.04.2024 r.) zdobyli:
 • SUKCES NA SALONIE WIOSENNNYM

  Z radością informujemy, że wśród wyselekcjonowanych prac konkursowych w Salonie Wiosennym 2024 znajduje się twórczość naszego pracownika - Barbary Jakubczyk-Murgrabia. Wernisaż odbędzie się 17 maja o godz. 18:00 w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.  Artystce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Więcej o wystawie można przeczytać TUTAJ

 • kwadrat weekend w Budapeszcie

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wycieczce do Budapesztu, która odbędzie się w dniach 06-08.09!  

  Więcej…

 • kwadrat wycieczka do Pragi

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wycieczce do Pragi, która odbędzie się w dniach 15-16 czerwca! 

  Więcej…

 • kwadrat na stronę

  Serdecznie zapraszmy wszystkich miłośników historii i dobrej zabawy na przypomnienie bitwy pod Małujowicami. W programie wydarzenia, poza wykładem połączonym z prezentacją, znajdą się jeszcze konkurs z nagrodami, konkurs plastyczny (plakat poniżej), poczęstunek i biesiada przy ognisku.

  Szczegóły - na plakatach.

  Więcej…

 • Spotkanie organizacyjne

  Spotkanie organizacyjne odbędzie się 5 kwietnia (piątek) o godz. 18:30 w sali plastycznej GBP w Żłobiźnie. Zajęcia będą odbywać się w środy i piątki (18:30-19:30) w sali plastycznej z podziałem na grupy. Więcej informacji udzieli instruktor na spotkaniu organizacyjnym. Serdecznie zapraszamy. 

 • wepik 20240326101651QFIS

  Podsumowanie lutego w naszym Biuletynie Informacyjnym. Zapraszamy do lektury! 

  Więcej…

 • Screenshot 20240208 120154

  Podsumowanie miesiąca w naszym Biuletynie Informacyjnym. Serdecznie zapraszamy do lektury!

   

  Więcej…

 • h1
   
  Zapraszamy do zapoznania się ze zaktualizowanym harmonogramem zajęć odbywających sie w naszej bibliotece

Relacje

 • bp

  Obchody 79 rocznicy wyzwolenia obozu pracy przymusowej Brieg-Pampitz już za nami. Zapraszamy do relacji z tego wydarzenia.

   

  Więcej…

 • Kw

  13 kwietnia (sobota) w filii bibliotecznej w Zwanowicach odbyły się warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych "Wymaluj w Szablonie" . 

  Więcej…

 • KW1804

  Nasze spotkania z seniorami z Domu "Słoneczna Jesień Życia" w Zwanowicach to już tradycja.

  Więcej…

 • WdT kwadrat
  W sobotę 23 marca dzieci uczęszczające na nasze zajęcia teatralno-ruchowe pojechały na spektakl interaktywny "W pokoju Oli i Krzysia" do Magicznego Teatru Muzycznego we Wrocławiu. 
 • AwNJ kwadrat

  Pierwszy wiosenny weekend w naszej bibliotece można uznać za szczególnie udany. W sobotę, 23 marca, miała miejsce premiera przedstawienia "Antygona w Nowym Yorku" na motywach sztuki Janusza Głowackiego pod tym samym tytułem. 

  Więcej…

 • PiB kwadrat

  W sobotę, 23 marca, w Łukowicach Brzeskich, odbył się XVII Konkurs na Palmę i Babę Wielkanocną organizowany przez Sołtysa, Radę Sołecką Łukowic Brzeskich oraz GBP w Skarbimierzu.

   

  Więcej…

 • Kw

  16 marca odbyła się kolejna, XII już edycja Wojewódzkiego Przeglądu Pieśni Pokutnej i Pasyjnej w Skarbimierzu. Zapraszamy na krótką fotorelację z tego wydarzenia! 

  Więcej…

 • kwadrat

  XXXII Konkurs Twórczości Scenicznej Młodych "Przekręt" we Wrocławiu okazał się bardzo szcześliwy dla działąjącej przy naszej bibliotece grupy teatralnej smART. 

  Więcej…